
Activiteiten & Ontspanning
Behalve het duiken onder het wateroppervlak zijn er in de Rode Zee ook genoeg activiteiten óp het water te beleven. Het kustgebied langs de Rode Zee bevat de elementen wind, golven en aangenaam warm water zodat de kite-surfer, golfsurfer of windsurfer zich hier niet hoeft te vervelen. Ga achter een boot hangen met uw waterski's of wakeboard of doe het iets rustiger aan vanuit een zeilbootje of.. op een opblaaskrokodil!
De onderwaterwereld van de Rode Zee verkennen en tóch droge voeten houden kan vanuit de 'glazen boot'. Deze boot bevat een bodem van glas waardoor u het leven onder water op uw gemak kunt begluren zonder in zuurstofgebrek te komen! U kunt actief bezig zijn en de Rode Zeebergen gaan beklimmen of het wat rustiger aan doen en een potje golf spelen in El Gouna. Wilt u het echt heel relaxed aan doen dan biedt Dahab de meest ultieme plaatsen aan om u te richten op het yoga.
Van El Gouna tot Marsa Alam en verder vindt u aangename zandstranden om overheen te slenteren langs de branding, te beachvolleyballen of om helemaal niks te doen en het relaxte leventje aan u voorbij te laten gaan vanaf uw handdoek. Aan de overkant ligt het schiereiland Sinai, waar u in Sharm el Sheikh, Dahab of Nuweiba kunt genieten van verschillende soorten watersporten en unieke duikspots.
De actieve toerist komt op het vaste land van het Rode Zeegebied ook zeker aan zijn of haar trekken. Een wandeling door de fascinerende Rode Zeebergen is een avontuur op zich. Per kameel kunt u er op uit trekken in de Oostelijke Woestijn of, wanneer u in Sharm el Sheikh of Dahab uw vakantie doorbrengt, in de bergachtige Sinai-woestijn. U kunt ook de Sinai verkennen met een gids van het vriendelijke Bedoeïenenvolk.
De golfliefhebber kan zijn hart ophalen in de luxueuze golfresorts in El Gouna en Sharm el Sheikh. Heeft u een strandvakantie geboekt, maar wilt u toch enkele Egyptische 'wonderen' uit de oudheid bezoeken? Trek er dan met de bus op uit naar het aan de Nijl gelegen Luxor. Hier vindt u genoeg bezienswaardigheden om een interessante dag te vullen!
Watersporten

Windsurfen is erg populair. In Dahab zijn er ideale surfspots voor de ervaren surfer, maar vooral ook voor de beginnende windsurfer. Tussen de lagunes zijn er afgeschermde stukken water die ideaal zijn om te oefenen. Wanneer u uit de richting raakt breken de zandbanken uw snelheid. In Safaga, ruim 50 kilometer ten zuiden van Hurghada, zorgt een aangename noordenwind voor een perfect (wind)surfklimaat. Hier zijn, net als in de meeste andere badplaatsen aan de Rode Zee een aantal windsurfcentra gevestigd.
Kite-surfliefhebbers kunnen hier ook hun hart ophalen evenals liefhebbers van het paragliden. In het ‘booming’ toeristenoord Hurghada kunt u ook prima surfen, maar niet zo goed als in Safaga of langs de kust van de Sinai. Voor de beste wind bezoekt u Giftun Village. Jasmin Village of het Magawish strand in Hurghada. Het nabijgelegen El Gouna is ook een prima surfplaats. De Mangroovy Beach is hier een prima voorbeeld van. De enige professionele waterskie-school van Egypte is tevens in El Gouna gevestigd. U kunt op de meeste plaatsen ook terecht voor het huren van een board of wetsuit. Een dik wetsuit is in de wintermaanden aan te raden.

Het beste alternatief voor het duiken is natuurlijk snorkelen. U hoeft niet persé in de diepte van de Rode Zee af te dalen om de mooie koraalformaties en groepjes gekleurde vissen te bewonderen. U kunt meegaan met een boot voor een snorkelexcursie langs exotische eilandjes of zelf op ontdekkingsreis gaan langs de kust. Langs de Rode Zee-stranden van de Sinai, in Sharm el Sheikh, Nuweiba en Dahab, vindt u de beste snorkelplaatsen. Vissen kunt u niet alleen bekijken, maar ook vangen. U heeft de mogelijkheid om een dag mee te gaan om vanaf de boot op de open zee uw hengel uit te slaan.
Yoga

Golfen
Een moeilijk, ongelijk landschap en hoge temperaturen. Het zal misschien niet snel in uw opkomen om een potje golf te spelen in het land van de farao’s. Niets is minder waar, want Egypte is uitgegroeid tot een prima golfbestemming. Niet alleen bij de populaire badplaatsen aan de Rode Zee vinden we uitstekende golfresorts, ook in Cairo en in de buurt van Luxor en Alexandrië kunt u proberen een hole-in-one te slaan. Voordeel is dat door het aangename klimaat de exotisch uitziende golfbanen vrijwel het hele jaar door bespeelbaar zijn. Sinds 1996, toen de eerste moderne golfclub z’n deuren opende, zijn er al zeven nieuwe golfplaatsen bijgekomen en daar zal het niet bij blijven.

De baan ligt vlak naast de luchthaven en is omgebouwd tot een ware oase met veel bunkers. Tegen een achtergrond van een grof gebergte is het een locatie waar de golfliefhebber zich zeker zal vermaken. De Egyptische president Mubarak denkt hier net zo over, want het is z’n favoriete golfbaan.
Als u in het bezit bent van een officieel handicapbewijs, neem deze dan mee. De kans is groot dat er op de golfbaan naar gevraagd wordt. Vergeet niet dat de temperatuur aardig hoog kan oplopen als u in de middagzon aan het golfen ben. Als u daar niet zo goed tegen kan ga dan in de (vroege) ochtend de baan op of houd het bij de golfen van de Rode Zee…
Beklimmen van de Rode Zeebergen

U kunt er een halve dag op uittrekken met een kameel of jeep en een aantal Bedoeïenendorpjes tussen de bergen bezoeken. Voor de echte avonturier worden meerdaagse excursies door dit bijzondere landschap georganiseerd. De weg tussen Qift (nabij Luxor) en El Quseir aan de kust van de Rode Zee, laat u de schoonheid van de Rode Zeebergen zien. Op deze weg liggen een aantal goud- en fosfaatmijnen verscholen. Vroeger werd hier in de mijnen hard gewerkt door mannen, vrouwen en kinderen om goud te winnen.
Winter aan de Rode Zee

Meestal is een strakkere wind voelbaar in de winter wat het windsurfen of zeilen aantrekkelijker maakt. De watertemperatuur bereikt op veel plaatsen een temperatuur van rond de 20 graden dus dat is goed te doen. Snorkelen en duiken kan het hele jaar door in de Rode Zee. De tropische vissen houden geen winterslaap of emigreren naar warmere wateren. In de wintermaanden zijn excursies of wandeltochten bij uitstek geschikt om overdag te plannen en een woestijntochtje in een scheurende terreinwagen kan het zelfs nog fris worden. Geniet, hangend op het strand met een sjeesha (waterpijp), van de vroeg ondergaande zon.
naar boven








